Opinie o MATMIE NA LUZIE

5/5

„Uważam, że książka sprawdzi się świetnie jako „przewodnik” podczas samodzielnego przygotowywania się do zajęć, sprawdzianów czy wreszcie – egzaminu ósmoklasisty”.

TIKowy Belfer, zobacz pełny artykuł o MATMA NA LUZIE dla klas 7-8

„W tej książce podobają mi się kolorowe dopiski, wytłumaczenia, które łatwo zrozumieć. Na wstępie każdego rozdziału jest tak zwane „Po co nam to” – pomaga to w rozumieniu danego rozdziału. Po każdym skończonym temacie można zrobić Notatki własne”.

Opinia uczennicy klasy 4 na blogu TIKowy Belfer, zobacz pełny artykuł

„Jeśli szukacie nietuzinkowych materiałów dla swojego dziecka czy uczniów do samodzielnej nauki matematyki, z przekonaniem mogę Wam polecić „Matmę na luzie”. Moi uczniowie już ją przetestowali”.

TIKowy Belfer, zobacz pełny artykuł

„To rozwiązanie, przy którym nie można się nudzić, a przerabiane zagadnienia zdecydowanie podkręcają kreatywność. Dodatkowo, aplikacja pozwala pauzować, cofać się i powtarzać wybrany materiał bez żadnych ograniczeń”.

Projekt rodzina, zobacz pełny artykuł o MATMA NA LUZIE dla klas 5-6

„Tak jak książki z matematyki, tak i te są równie fajnie opracowane, napisane bardzo przystępnym, prostym językiem, z fajnym drukiem, który połączony z odręcznymi, kolorowymi notatkami i rysunkami daje genialne połączenie! Do złudzenia przypominają zapiski ucznia w zeszycie. Aż przypomniały mi się moje czasy szkolne i moje zeszyty. Ja uwielbiałam tak chemię jak i fizykę”.

Kreatywnie w domu, zobacz pełny artykuł o FIZYCE i CHEMII NA LUZIE dla klas 7-8

„Podoba nam się interaktywna forma, w której uczniowie poznają tajniki matematyki. Materiały od Matmy na Luzie wykorzystujemy podczas kursu Samodzielny Uczeń – w ten sposób chcemy dać uczniom wędkę zamiast ryby. Zajęcia wzbogaciły nasz program i umożliwiają uczenie się matematyki w rozszerzonej rzeczywistości”.

Fundacja 5plus

„Co przykuło moją uwagę poza ich „luzackim” tytułem? To to, że posiadają fajny druk… druk połączony z odręcznymi, kolorowymi notatkami i rysunkami – genialne połączenie! Do złudzenia przypominają zapiski ucznia w zeszycie. Na uwagę zasługuje również to, że autorzy postawili tu na jak najmniejszą ilość tekstu, przekazując przy tym maksimum wiedzy. Krótko, zwięźle i na temat”. Ewelina, Kreatywnie w domu, zobacz pełny artykuł

„Poza książką dostajemy też kod do aplikacji. Nie muszę chyba mówić, że to właśnie aplikacja robi na dzieciach największe wrażenie 😉 W aplikacji są powtórki, testy i możliwość sprawdzenia wyników zadań z książki. Jednak to nie wszystko. Najciekawszą opcją, moim zdaniem, ale też zdaniem dzieci, jest to, że aplikacja ma wbudowany skaner AR. Po zeskanowaniu odpowiednich znaków w książce możemy sprawdzić co się pod nimi kryje”.

Milena, bookmilowy_las, zobacz pełny wpis

„Te książki nie są zwykłe ich potencjał tkwi w połączeniu z technologią, dzięki której przenosimy się w rozszerzoną rzeczywistość. Animacje 3d , filmik w prostej zrozumiałej dla dziecka formule przekazują najważniejsze informacje. A nauka staje się przyjemnością.
Maja już od miesiąca testuje te książki i bardzo poleca!
Na stronie dostępne są książki do matematyki od 4 klasy podstawówki, możecie też zakupić pakiety fizyka, chemia i matematyka.
Takie książki zdecydowanie powinny być wprowadzone w szkole!”.

Anna, dwa_plus_trzy, zobacz pełny wpis

Apka do nauki matematyki

Co MATMA NA LUZIE oznacza dla Ciebie?

  • Koniec z nudą. Matma na Luzie uruchomi Twoją wyobraźnię – zobaczysz potęgi w 3D, z bliska przyjrzysz się wszystkim elementom prostopadłościanu i obejrzysz animacje, w których rozwiązywane są skomplikowane obliczenia.
  • Lepsze zapamiętywanie. Masz problem z utrwaleniem potęg o 1 do 20? Ciężko Ci zapamiętać kolejność wykonywania zadań pod kreską? Podaruj swojej głowie nowe bodźce! Nasze animacje – dzięki innowacyjnej formie – sprawią, że z łatwością zapamiętasz nawet najtrudniejszy materiał.
  • Wyobraźnię przestrzenną. Wizualizacja brył i zrozumienie wszystkich pojęć, jakie się z nimi wiążą, może sprawiać wiele problemów. Modele 3D pozwalają zobaczyć je z każdej strony (z możliwością podświetlania wybranych elementów) i tym samym wspierają rozwój wyobraźni przestrzennej.
  • Tyle czasu, ile potrzebujesz. Aplikacja pozwala Ci pauzować, cofać się i powtarzać wybrany materiał bez żadnych ograniczeń.