Apka do nauki matematyki, czyli jak wykorzystać smartfona do nauki

Apka nie kojarzy Ci się z nauką? Pora to zmienić! Sprawdź, jakie możliwości otwierają przed Tobą urządzenia mobilne i nasza aplikacja do nauki – Matma na Luzie. Przekonaj się, że nie każdy czas spędzony ze smartfonem w ręku, jest czasem straconym.

Smartfon – pomoc czy utrudnienie w nauce?

Urządzenia mobilne, takie jak smartfony czy tablety, wykorzystywane są głównie w celach rozrywkowych i zwykle postrzega się je jako… zbędne rozpraszacze. TikTok, YouTube czy Instagram potrafią utrudnić naukę lub zupełnie ją uniemożliwić.

Warto pamiętać jednak, że potencjał urządzeń mobilnych nie ogranicza się do skrolowania Facebooka, oglądania śmiesznych kotków czy przerabiania swoich fotek. Nowe technologie stwarzają również ogromne pole do rozwoju i nauki. A my postanowiliśmy to wykorzystać! Stworzyliśmy Matmę na Luzie – podręcznik zintegrowany z apką, która pozwala spojrzeć na matematykę z zupełnie innej strony niż dotychczas.

Apka do nauki matematyki

Co to oznacza dla Ciebie?

 • Koniec z nudą. Matma na Luzie uruchomi Twoją wyobraźnię – zobaczysz potęgi w 3D, z bliska przyjrzysz się wszystkim elementom prostopadłościanu i obejrzysz animacje, w których rozwiązywane są skomplikowane obliczenia.
 • Lepsze zapamiętywanie. Masz problem z utrwaleniem potęg o 1 do 20? Ciężko Ci zapamiętać kolejność wykonywania zadań pod kreską? Podaruj swojej głowie nowe bodźce! Nasze animacje – dzięki innowacyjnej formie – sprawią, że z łatwością zapamiętasz nawet najtrudniejszy materiał.
 • Wyobraźnię przestrzenną. Wizualizacja brył i zrozumienie wszystkich pojęć, jakie się z nimi wiążą, może sprawiać wiele problemów. Modele 3D pozwalają zobaczyć je z każdej strony (z możliwością podświetlania wybranych elementów) i tym samym wspierają rozwój wyobraźni przestrzennej.
 • Tyle czasu, ile potrzebujesz. Aplikacja pozwala Ci pauzować, cofać się i powtarzać wybrany materiał bez żadnych ograniczeń.

Jak widzisz, smartfon nie musi przeszkadzać Ci w nauce. Wystarczy, że wykorzystasz go w odpowiedni sposób!

Matma na Luzie – aplikacja do nauki

Papierowe podręczniki mają wiele zalet – nie męczą oczu i są najbardziej naturalną formą zdobywania wiedzy. Z tego powodu Matma na Luzie składa się z dwóch elementów – książki oraz zintegrowanej aplikacji, która stanowi jej uzupełnienie.  

Co znajdziesz w naszej apce do matematyki?

  • Odpowiedzi do zadań z książki – potrafisz oprzeć się pokusie, by podejrzeć rozwiązanie zadania, które znajduje się na tej samej stronie? My też nie! Z drugiej strony, doskonale wiemy również, jak uciążliwe jest kartkowanie podręcznika w poszukiwaniu odpowiedzi. W Matmie na Luzie wystarczy, że zeskanujesz znak umieszczony obok zadania w podręczniku – aplikacja przeniesie Cię bezpośrednio do rozwiązania.
  • Szybka powtórka – za 5 minut sprawdzian, a Ty nie pamiętasz wzoru na pole trapezu? Podręcznik został w domu (w końcu dzisiaj klasówka), więc nie może przyjść Ci z pomocą. Całe szczęście, telefon masz zawsze przy sobie! Wystarczy, że otworzysz aplikację Matma na Luzie i skorzystasz z szybkiej powtórki o czworokątach. Wzór w kilka chwil znajdzie się przed Twoimi oczami.
  • Sprawdź siebie – wydaje Ci się, że umiesz już wszystko? Sprawdź to! Odpal apkę i zrób quiz, w którym znajdziesz pytania dotyczące wszystkich najważniejszych elementów danego działu.
  • Rozszerzona rzeczywistość – AR to prawdziwa wisienka na naszym matematycznym torcie. Takiego rozwiązania nie znajdziesz w żadnej innej aplikacji do nauki! Skaner AR pozwoli Ci zobaczyć bryły w 3D, zrozumieć, czym różni się figura osiowosymetryczna od środkowosymetrycznej i opanować działanie zegara. Wszystko to bez zapisywania 10 stron, wykonywania skomplikowanych rysunków, wypisywania długopisów i odcisków na małym palcu.

Jak uczyć się z aplikacją?

Wiemy, że nie ma dwóch takich samych uczniów i metody nauki, która odpowiadałaby każdemu. Z tego powodu zachęcamy, abyś poszukiwał sposobu i trybu, który najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

Nasze ogólne zalecenia to:

 • Pełne skupienie – przeczytaj uważnie rozdział podręcznika Matma na Luzie (rozdziały są krótkie, więc nie musisz obawiać się nudy i natłoku informacji). Postaraj się zachować 100% skupienia!
 • Zrozumienie – aby w pełni zrozumieć omawiane zagadnienia, skorzystaj z aplikacji Matma na Luzie. W podręczniku znajdziesz znaczki AR, które należy zeskanować, aby zobaczyć dodatkowe materiały – animacje, grafiki 2D, modele 3D. Dzięki nim Twoja nauka będzie nie tylko efektywniejsza, ale także ciekawsza!
 • Rozwiązywanie zadań – na końcu każdego działu znajdziesz zadania do rozwiązania. Wykonuj je w brudnopisie lub na luźnej kartce. Kiedy rozwiążesz zadanie, sprawdź poprawną odpowiedź w aplikacji.
 • Zadania życiowe – do każdego działu dołączamy tzw. zadania życiowe, dzięki którym zobaczysz, jak zdobyta wiedza może przydać Ci się w codzienności. Do większości zadań dołączamy odpowiedzi w formie wideo, dostępne w naszej aplikacji.
 • Sprawdzenie wiedzy – po zakończeniu działu wykonaj quiz. To dobry sposób na sprawdzenie zdobytej wiedzy i rozrywka, która skutecznie rozrusza Twoje szare komórki.
 • Utrwalenie materiału – korzystaj z szybkiej powtórki zawsze wtedy, gdy chcesz odświeżyć wiedzę.

Połączenie papierowego podręcznika i apki w smartfonie sprawia, że nauka z Matmą na Luzie jest wyjątkowo przyjemna i skuteczna. Ciekawa forma zapobiega ziewaniu (i chęci skorzystania z „rozpraszających” zakamarków telefonu) i pozwala utrzymać maksymalne skupienie podczas nauki.