Rodzaje kątów i ich miary – garść wiedzy o kątach
Rodzaje kątów i ich miary – garść wiedzy o kątach Ostre, proste, rozwarte, wklęsłe i wypukłe… Kąty przyprawiają Cię o zawroty głowy? Zanim rzucisz zeszyt
Masz dość rozwiązywania zadań typu Anna ma 374 ananasy, 16% z nich waży 22 kilogramy…, które nadają się tylko na memy? My również! Jesteśmy przekonani, że matematyka nie może być oderwana od codziennego życia i nie może ograniczać się do bezwiednego kucia materiału na pamięć.
Aby ułatwić naukę – uczniom, rodzicom i nauczycielom – stworzyliśmy Matmę na Luzie. Sprawdź, na czym polega nasz system i przekonaj się, jak z niego korzystać, by skutecznie uczyć się matematyki.
Matma na luzie to:
Książka Matma na Luzie w niczym nie przypomina nudnych i nieżyciowych podręczników. I chociaż poruszamy w niej dokładnie te same zagadnienia, z którymi spotykasz się w szkole, odkrywamy je przed Tobą na nowo.
W Matmie na Luzie mówimy do Ciebie językiem ucznia. Na luzie! Bez niezrozumiałych określeń czy zawiłych zdań, które jeszcze bardziej komplikują naukę.
Na początku każdego rozdziału znajdziesz odpowiedź na pytanie „Po co nam to?”. W tym miejscu wyjaśniamy, w jaki sposób wiedza, którą zdobędziesz, może przydać Ci się w codziennym życiu. Dzięki temu nie uczysz się dla samego uczenia (lub dla ocen), a po to, by zdobyć konkretne narzędzia do rozwiązywania życiowych problemów.
Dalej pojawia się Nazewnictwo, Zasady działania i wzory oraz Przykłady.
Na końcu każdego rozdziału zamieściliśmy zadania do samodzielnego rozwiązania. Wykonując je, możesz sprawdzić, czy udało Ci się załapać temat.
Aplikacja Matma na Luzie zawiera materiały, które uzupełniają wiedzę z książki. Znajdziesz w niej dodatkowe zadania w formie Quizów, Szybką Powtórkę – pomoc na ostatnie chwile przed sprawdzianem – oraz rozwiązania do zadań z książki.
Książka + apka, czyli interakcja. To wisienka na naszym torcie! W książce znajdziesz wiele znaczników AR, które łączą ją z aplikacją. Po zeskanowaniu wybranego znacznika aplikacja przeniesie Cię do animacji, filmiku lub uruchomi ROZSZERZONĄ RZECZYWISTOŚĆ. Wykorzystanie tej technologii sprawia, że nauka staje się prawdziwą przygodą.
Aby dowiedzieć się więcej o rozszerzonej rzeczywistości w Matmie na Luzie, zajrzyj do naszego wpisu: Rozszerzona rzeczywistość w edukacji – co umożliwia
Nasza książka i aplikacja zostały zaprojektowane tak, by korzystanie z nich było łatwe, przyjemne i w pełni intuicyjne. Po otrzymaniu książki zainstaluj aplikację na wybranym urządzeniu mobilnym z aparatem (może to być tablet lub smartfon). Następnie utwórz konto, korzystając z jednorazowego kodu, który dołączony jest do książki. Gotowe!
Aby rozpocząć naukę, przygotuj książkę i swoje urządzenie mobilne. Czasem przyda Ci się również czysta kartka i długopis, aby rozwiązać zadania na piśmie.
Wszyscy! Zarówno ci, którzy muszę trochę nadgonić, jak i ci, którzy są na bieżąco z materiałem, ale chcą wiedzieć więcej i lubią nowe technologie.
Matma Na Luzie dostępna jest dla klas 4-8 szkoły podstawowej. Dla klas 7-8 mamy również Fizykę i Chemię Na Luzie. Czeka Cię w tym roku egzamin ósmoklasisty? Podejdź do niego bezstresowo z naszą książką i aplikacją. ☺
Jesteś nauczycielem? Nasze produkty na pewno zainspirują Cię nowymi pomysłami na zajęcia, a dodatkowo będą wsparciem przy trudniejszych zagadnieniach. Będą powiewem świeżości i inspiracją do prowadzenia angażujących zajęć.
Jesteś korepetytorem i prowadzisz indywidualne lekcje? Jeszcze lepiej! Możesz pożegnać dodatkowe plansze, wymyślanie zadań i rysowanie na bieżąco. Nie musisz już głowić się jak to wytłumaczyć. Rozszerzona rzeczywistość pokaże Twoim uczniom to, co chcesz opowiedzieć! Nasze protipy podsuną sprytne sposoby na zapamiętanie omawianych kwestii i pozwolą spojrzeć na nie z innej strony.
Zobacz, jak mogą wyglądać lekcje na luzie.
Matma na Luzie świetnie sprawdza się zarówno podczas samodzielnej nauki, jak i we współpracy z dwiema lub trzema osobami. Możesz uczyć się z korepetytorem, rodzicem albo rówieśnikami.
Jeśli chcesz uczyć się w dużej grupie, weź pod uwagę, że aplikacja nie może zostać podłączona do rzutnika czy tablicy interaktywnej. Z tego względu sugerujemy, by podzielić się na mniejsze podgrupy. Każda z nich powinna mieć dostęp do osobnej książki i telefonu lub tabletu z aplikacją – dzięki temu każdy będzie mógł z nich swobodnie korzystać.
Kupując książkę Matma na Luzie, otrzymujesz jeden kod dostępu do aplikacji. Za jego pomocą możesz utworzyć jedno konto, do którego uzyskujesz BEZTERMINOWY dostęp. ☺ Możesz logować się na swoje konto z wielu różnych urządzeń (Uwaga! W tym samym czasie możesz korzystać z aplikacji tylko na jednym urządzeniu).
Wystarczy Ci dostęp do internetu oraz telefon z aparatem. Testowaliśmy naszą apkę na wielu urządzeniach i zapewniamy, że działała dobrze nawet na starszych telefonach. Jeśli chcesz mieć pewność, że aplikacja będzie działać również u Ciebie, sprawdź dokładne wymagane parametry urządzenia w naszym regulaminie.
W aplikacji dostępne są animacje oraz filmy. Większość z nich nie ma dźwięku – wszystko jest dokładnie wytłumaczone poprzez grafiki i napisy. Dlaczego? Z naszych badań wynika, że tłumaczenie wzrokowe jest dużo bardziej efektywne.
Ponadto, filmiki bez dźwięku nie wymagają słuchawek ani włączonego głośnika, dzięki czemu możesz oglądać je w dowolnym momencie.
Czy można korzystać z książki Matma na Luzie bez aplikacji? Jak najbardziej! Możesz również korzystać z aplikacji bez książki, jeżeli w danej chwili jest to dla Ciebie wygodniejsze (np. w autobusie w drodze do szkoły).
Aby w pełni skorzystać z naszego systemu, zachęcamy jednak do zainstalowania aplikacji i korzystania zarówno z niej, jak i z książki Matma na Luzie. To najlepszy sposób na efektywną naukę!
Kiedy wszystko jest gotowe do nauki – aplikacja zainstalowana, konto założone, czysta kartka przygotowana – przygotuj sobie odpowiednie warunki.
Po pierwsze, postaraj się zrelaksować i wyciszyć natłok myśli. Dobrym sposobem jest rozpoczynanie nauki po spacerze na świeżym powietrzu. Będzie Ci po nim łatwiej zachować skupienie podczas nauki.
Po drugie, wyłącz wszelkie rozpraszacze – telewizor, komputer, konsolę i inne sprzęty, które przyciągają Twoją uwagę. Pozostaw telefon, ale tylko po to, by korzystać z Matmy na Luzie – wyświetlać rozszerzoną rzeczywistość, analizować rozwiązania, wyświetlać filmiki oraz animacje. Najlepiej, jeżeli wyłączysz na ten czas powiadomienia z innych aplikacji.
Gotowe? Czas dowiedzieć się, po co będziesz uczyć się danego działu! Następnie zajrzyj do sekcji Nazewnictwo, by zapoznać się z ważnymi pojęciami (trudno byłoby zrozumieć opisy, w których znajdują się niezrozumiałe nazwy, prawda?). Przejdź do Zasad działania, a następnie zajmij się przykładami. To etap, kiedy wszystkie nowe informacje łączą się i znajdują zastosowanie w zadaniach, które rozwiązujemy i tłumaczymy.
Na koniec pozostaje Ci samodzielnie wykonać kilka zadań. Brzmi prosto? I tak właśnie powinno być! Łatwo i na luzie! ☺
Więcej informacji o skutecznej nauce znajdziesz w pozostałych wpisach na naszym blogu.
Rodzaje kątów i ich miary – garść wiedzy o kątach Ostre, proste, rozwarte, wklęsłe i wypukłe… Kąty przyprawiają Cię o zawroty głowy? Zanim rzucisz zeszyt
Przystawanie trójkątów – kluczowe pojęcia dla ósmoklasisty Przystawanie trójkątów to temat, który przystoi poznać. Jako jedno z najważniejszych pojęć geometrii pojawia się nie tylko na
Jak obliczyć całkowity koszt wyjazdu, czyli matma na wakacjach Latem można odpocząć od szkoły, ale nie od matmy – zwłaszcza jeżeli chcesz zaplanować budżet na