Lekcja na luzie – dla nauczycieli matmy, fizyki i chemii

Jeżeli uczysz przedmiotów ścisłych, bez wątpienia zdarzyło Ci się już słyszeć o Matmie na Luzie – rewolucyjnej metodzie nauki, pokochanej i docenionej przez uczniów szkół podstawowych. Chcesz wiedzieć na czym polega nasz sekret i wykorzystać go na własnych lekcjach? Zapraszamy! Chętnie podzielimy się z Tobą naszymi sposobami na przyjemną i efektywną naukę matmy, fizyki i chemii.

Nauczyciel na tropie inspiracji

Znudzone miny, wzrok uciekający w kierunku komórki (lub innych gadżetów), zakłopotanie lub, co gorsza, niezrozumienie malujące się na twarzach uczniów – to widok, którego chciałby uniknąć każdy nauczyciel. Niestety, zachowanie kreatywności i entuzjazmu w codziennej pracy z dziećmi jest niezwykle trudne. Jeżeli brakuje Ci pomysłu na ciekawe lekcje dla swoich uczniów, nie musisz się jednak niepotrzebnie martwić. Mamy dla Ciebie gotowe rozwiązanie! Nasze produkty będą powiewem świeżości w Twojej klasie. W każdej z naszych książek do matmy znajdziesz tzw. zadanie życiowe. Omówienie i wspólne rozwiązanie takiego zadania pokażą uczniom, w jaki sposób konkretne zagadnienie może im się przydać w życiowej sytuacji. Jak to zorganizować? Spójrz na szkic lekcji, jaki dla Ciebie przygotowaliśmy.

Schemat lekcji na luzie:

  • Wspólne zapoznanie się z życiowym zadaniem do rozwiązania.
  • Indywidualne zapoznanie się uczniów z zagadnieniami w danym rozdziale książki, w tym oglądanie przygotowanych filmików oraz wejścia w interakcję z rozszerzoną rzeczywistością.
  • Wspólne rozwiązanie zadania życiowego lub samodzielne rozwiązanie zadania przez uczniów i wspólne omówienie odpowiedzi.
Zastosowanie takiego schematu działania z jednej strony zmusi uczniów do zaangażowania się w temat lekcji, z drugiej – dzięki atrakcyjnej formie (książka + aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością) sprawi, że praca będzie dla nich przyjemna.

Nauczyciel na wydeptanej ścieżce

Jeżeli masz już sprawdzone metody na przeprowadzenie wartościowej lekcji i nie chcesz z nich rezygnować, nasze produkty wciąż mogą być Ci przydatne. Matma na Luzie, Chemia na Luzie i Fizyka na Luzie doskonale sprawdzą się jako dodatkowe materiały, z których możesz korzystać podczas zajęć.
Każdy z naszych produktów jest zgodny z podstawą programową. Dzięki temu w materiałach z serii na Luzie znajdziesz atrakcyjne ARy oraz filmiki dopasowane do zagadnień, jakie omawiasz w klasie. Dodatki te wyjątkowo angażują uczniów i wzbudzają u nich zaciekawienie naukami ścisłymi. Zadania życiowe, które zamieściliśmy na przy każdym z omawianych zagadnień będą świetnym sposobem na podsumowanie tematu lekcji. Sprawdzą się również jako zadania do samodzielnego wykonania w domu.
Przykłady rozszerzonej rzeczywistości w Matmie na Luzie, Chemii na Luzie i Fizyce na Luzie.

Czego potrzebujesz, aby korzystać z naszej metody na zajęciach?

Aby pracować na luzie, będzie Ci potrzebne nieco entuzjazmu. I oczywiście nasze produkty. ☺ Najwygodniej będzie, jeżeli każdy z Twoich uczniów będzie posiadał własny egzemplarz Matmy na Luzie, Chemii na Luzie lub Fizyki na Luzie. Dzięki temu zyska nielimitowany dostęp do naszych rozwiązań – będzie mógł wchodzić w interakcję z ARami, oglądać przygotowane przez nas filmiki i zapoznawać się z kolejnymi zagadnieniami lub powtarzać materiał, który był omawiany podczas zajęć. Oczywiście, takie rozwiązanie nie zawsze jest możliwe – chociażby ze względu na ograniczony dostęp do urządzeń mobilnych wśród uczniów. W takiej sytuacji możesz zaproponować układ, w którym jedno urządzenie będzie przypadało na parę uczniów. Przeprowadzenie ciekawej lekcji wciąż będzie możliwe, a zainteresowanie uczniów utrzymane na wysokim poziomie. Rozwiązanie takie będzie jednak mniej wydajne, więc warto stosować je tylko wtedy, gdy nie ma innej możliwości.

Lekcje online też mogą być na luzie!

Nauczanie zdalne mocno odbiło się na motywacji – zarówno dzieci do nauki, jak i nauczycieli do nauczania. Jak pokazała praktyka, uczniom zdecydowanie trudniej jest utrzymać wysoki poziom skupienia podczas lekcji na teamsie czy zoomie. Co więcej, weryfikacja aktywności dzieci na zajęciach zdalnych sprawia nauczycielom trudność.

Być może perspektywa kolejnych lekcji online przyprawia Cię o ból głowy, jednak i tutaj z pomocą przychodzi Ci nasza metoda. Rozwiązania z Matmy na Luzie, Chemii na LuzieFizyki na Luzie pozwalają obudzić i utrzymać w uczniach radość ze zdobywania wiedzy i przyjemność z zajęć – nawet wtedy, gdy nie można przeprowadzić ich osobiście.

Nauka z wykorzystaniem materiałów z serii na Luzie, wykorzystujących atrakcyjne wizualnie formy oraz rozszerzoną rzeczywistość, zwiększa motywację uczniów oraz ich zaangażowanie podczas zajęć. Ciekawe i w pełni merytoryczne materiały sprawiają, że nauka zdalna może być przyjemna, a przy tym efektywna.

Oferta dla nauczycieli

Aby otrzymać od nas atrakcyjną zniżkę na zakup większej ilości egzemplarzy podręcznika, napisz do nas. 

Zobacz także: